LAJMI I FUNDIT:

Lista serbe

837 Artikuj

BE shpreh keqardhje që Lista Serbe nuk shfrytëzoi të drejtën për pjesëmarrje në zgjedhje

BE shpreh keqardhje që Lista Serbe nuk shfrytëzoi të drejtën për pjesëmarrje në zgjedhje

Kosovë
Zgjedhjet lokale në komunat e veriut të Kosovës- këta janë kandidatët e certifikuar nga KQZ

Zgjedhjet lokale në komunat e veriut të Kosovës- këta janë kandidatët e certifikuar nga KQZ

Politikë
Janjiq: Epoka e Listës Serbe ka mbaruar, barrikadat ishin detyra e tyre e fundit

Janjiq: Epoka e Listës Serbe ka mbaruar, barrikadat ishin detyra e tyre e fundit

Kosovë
Ligji për Këshillin Prokurorial i pavlefshëm, qëndrimi i QUINT-it për zgjedhjet në veri dhe deklarata e Cholletit pas marrëveshjes së Ohrit- lajmet e javës

Ligji për Këshillin Prokurorial i pavlefshëm, qëndrimi i QUINT-it për zgjedhjet në veri dhe deklarata e Cholletit pas marrëveshjes së Ohrit- lajmet e javës

Besnike Salihu
Edhe pa pjesëmarrjen e Listës Serbe, QUINT-i kërkon që zgjedhjet në veri të mbahen në mënyrë të rregullt

Edhe pa pjesëmarrjen e Listës Serbe, QUINT-i kërkon që zgjedhjet në veri të mbahen në mënyrë të rregullt

Kosovë
Cramon i reagon ashpër Listës Serbe: Dorëzojeni listën zgjedhore sa më shpejt në KQZ

Cramon i reagon ashpër Listës Serbe: Dorëzojeni listën zgjedhore sa më shpejt në KQZ

Kosovë
Lista Serbe tregon pse nuk merr pjesë në zgjedhjet në veri, Kurti akuzon Beogradin për ndërhyrje

Lista Serbe tregon pse nuk merr pjesë në zgjedhjet në veri, Kurti akuzon Beogradin për ndërhyrje

Kosovë
Kurti: Refuzimi i pjesëmarrjes së Listës Serbe në zgjedhjet në veri, shenjë e qartë e kontrollit nga Beogradi

Kurti: Refuzimi i pjesëmarrjes së Listës Serbe në zgjedhjet në veri, shenjë e qartë e kontrollit nga Beogradi

Kosovë
Gjermania thotë se pa pjesëmarrjen e serbëve në zgjedhjet në veri, s’ka Asociacion

Gjermania thotë se pa pjesëmarrjen e serbëve në zgjedhjet në veri, s’ka Asociacion

Kosovë
Lista Serbe humb mbështetje të konsiderueshme

Lista Serbe humb mbështetje të konsiderueshme

Kosovë
Zgjedhjet në komunat veriore – Lista Serbe nuk e ka njoftuar zyrtarisht KQZ-në për mospjesëmarrje, tetë parti të tjera po

Zgjedhjet në komunat veriore – Lista Serbe nuk e ka njoftuar zyrtarisht KQZ-në për mospjesëmarrje, tetë parti të tjera po

Jehona Hulaj
​Lajçak takon edhe përfaqësuesit e Listës Serbe, flasin për dialogun dhe zhvillimet në veri

​Lajçak takon edhe përfaqësuesit e Listës Serbe, flasin për dialogun dhe zhvillimet në veri

Kosovë
Lista serbe: Nuk do të marrim pjesë në zgjedhjet lokale në veri të Kosovës

Lista serbe: Nuk do të marrim pjesë në zgjedhjet lokale në veri të Kosovës

Kosovë
Mbi 1 mijë e 700 euro pagë në muaj për deputetët serbë që nuk shkojnë kurrë në Kuvend

Mbi 1 mijë e 700 euro pagë në muaj për deputetët serbë që nuk shkojnë kurrë në Kuvend

Kosovë
Politikania nga Zveçani: Politikanët shqiptarë hëngrën pite me Listën Serbe

Politikania nga Zveçani: Politikanët shqiptarë hëngrën pite me Listën Serbe

Kosovë
Musliu: Lista Serbe është “Kali i Trojës” në Kosovë, prezantuese direkte e interesave të Putinit

Musliu: Lista Serbe është “Kali i Trojës” në Kosovë, prezantuese direkte e interesave të Putinit

Siguri
KDI: Bojkoti i Kuvendit nga deputetët e komunitetit serb dhe të tjerë cenon përfaqësimin qytetar

KDI: Bojkoti i Kuvendit nga deputetët e komunitetit serb dhe të tjerë cenon përfaqësimin qytetar

Politikë
Sveçla publikon emrat e të arrestuarve në veri: Kanë foto me zyrtarë të lartë serbë, dhe sulmonin Policinë e Kosovës

Sveçla publikon emrat e të arrestuarve në veri: Kanë foto me zyrtarë të lartë serbë, dhe sulmonin Policinë e Kosovës

Kosovë
Lista Serbe të ngazëllyer me fjalimin e presidentit serb në Parlament, Trajkoviq: Këta që ‘nuk’ i kontrollon Vuçiqi

Lista Serbe të ngazëllyer me fjalimin e presidentit serb në Parlament, Trajkoviq: Këta që ‘nuk’ i kontrollon Vuçiqi

Serbia
Vendimi i Qeverisë për shpronësimin, Lista Serbe letër QUINT-it

Vendimi i Qeverisë për shpronësimin, Lista Serbe letër QUINT-it

Kosovë
Asociacioni me (pa) kompetenca ekzekutive – kush është për e kush kundër?

Asociacioni me (pa) kompetenca ekzekutive – kush është për e kush kundër?

Elfije Boletini
Lista Serbe: Asociacioni duhet të ketë kompetenca ekzekutive

Lista Serbe: Asociacioni duhet të ketë kompetenca ekzekutive

Kosovë
Lista Serbe pretendon se një serb është plagosur nga konfrontimi me Njësinë Speciale të Policisë së Kosovës në Leposaviq

Lista Serbe pretendon se një serb është plagosur nga konfrontimi me Njësinë Speciale të Policisë së Kosovës në Leposaviq

Siguri
Përfaqësuesit e Listës Serbe (jo)fshehurazi përkujtojnë Ditën antikushtetuese të Republikës Srpska

Përfaqësuesit e Listës Serbe (jo)fshehurazi përkujtojnë Ditën antikushtetuese të Republikës Srpska

Politikë