0Shares

Marek Hamsik këmbëngul se ka mjaft pikë në lojë për Napolin për të arritur Scudetton në Serie A, duke thënë se çdo gjë është e mundur.

Napoli u rrëzua nga froni nga Juventusi të dielën pasi ata pësuan një humbje 4-2 ndaj Romës në shtëpi dhe vazhduan me një barazim pa gola në Inter.

Ndërsa, Zonja e Vjetër vazhdoi me dy fitore dhe mori pozitën e parë edhe përkundër se e ka një ndeshje më pak.

Hamsik: Napoli meriton Scudetton Hamsik: Napoli meriton Scudetton

Por, Hamsik ende beson se skuadra e tij ende mund të fitojë Serie A këtë sezon dhe këto deklarata i dha pas ndeshjes ndaj Interit.

 Hamsik është kapiteni dhe lideri i Napolit tash e disa vite (Getty Images)

“Ne ramë në vendin e dytë, por ka ende 10 ndeshje deri në fund të sezonit”, ka thënë fillimisht Hamsik në faqen e tij të internetit.

“Ka 30 pikë për të ‘grabitur’ dhe çdo gjë është e mundur”.

Hamsik bëhet përfundimisht legjendë e Napolit, thyen rekordin e Maradonës dhe bëhet golashënuesi më i madh në histori të klubit Hamsik bëhet përfundimisht legjendë e Napolit, thyen rekordin e Maradonës dhe bëhet golashënuesi më i madh në histori të klubit

“Ne kishim një lojë të mirë dhe luajtëm më mirë se ata[Interi], por nuk arritëm të shënonim”.

“Kemi humbur disa shanse dhe nuk mundëm të fitojmë në fund”, përfundoi mesfushori sllovak. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)