Lewis Hamilton pret një rivali të vjetër dhe një aleat të ngushtë që ta rivalizojnë në garën për titull në Formula 1.

Britaniku ka fituar vitin e kaluar titullin e pestë në karrierë, duke i ofruar edhe më tepër Michael Schumacherit, i cili ka më së shumti tituj – shtatë sosh.

Ngasësi i skuderisë së Mercedesin i sheh si rival për sezonin e ri kolegun Valtteri Bottas si dhe Sebastian Vettelin e Ferrarit.

“Unë e imagjinoj se do të jetë Sebastiani si rivali im kryesor si dhe Valtteri, por do të jenë edhe pilotët e Red Bullit”, tha Hamilton për Formula1.com.

“Ata duhet të përmirësojnë natyrshëm besueshmërinë e tyre që ka qenë një rënie e madhe gjatë vitit të kaluar”, shtoi ai.

Të gjitha lajmet rreth Formula 1 Të gjitha lajmet rreth Formula 1

Max Verstappen dhe Pierre Gasly do të garojnë për Red Bullin kur bëjnë kalimin nga Renault tek motorët Honda.

Ndryshe, kampionati i ri do të startojë në muajin në shtegun e famshëm të Melburnit për Çmimin e Madh të Australian Grand Prix. /Telegrafi/