LAJMI I FUNDIT:

Hailey Bieber thotë se kishte çrregullime të stresit post-traumatik pas sulmit që pësoi në tru

Hailey Bieber thotë se kishte çrregullime të stresit post-traumatik pas sulmit që pësoi në tru

Hailey Bieber është shprehur e sinqertë se si ka ndikuar shëndeti i saj mendor dhe fizik që nga një mini infarkt që pati vitin e kaluar.

“Kam luftuar me shumë ankth më pas. Unë luftova me çrregullim të stresit post-traumatik, thjesht frikën se ndoshta do të ndodhte përsëri”, zbuloi modelja në podcastin “Run-Through with Vogue” të enjten.

“Ishte thjesht një ndjenjë që isha, si, nuk dua ta përjetoj më kurrë atë. Ishte aq e frikshme, aq rrëqethëse, aq e çuditshme në çdo mënyrë që mund ta imagjinonit”.

Hailey Bieber (Foto: YouTube)

Themeluesja e “Rhode Beauty”, 26 vjeçare, shtoi se goditja ishte “padyshim gjëja më e frikshme që kam kaluar ndonjëherë”.

Bieber tha se ishte në Palm Springs kur pësoi urgjencën mjekësore marsin e kaluar dhe rikthimi në të njëjtin vend është paksa i çuditshëm.

Reklama
Reklama

“Edhe dy herët e para që u ktheva këtu më pas ishte paksa një lloj ndjesie e çuditshme për mua, sepse ju thjesht mbani mend saktësisht se si ndodhi gjithçka në atë moment”, shpjegoi ajo.

“Por unë mendoj se ana e mirë për mua është se më bëri të zbuloja se kisha këtë vrimë në zemrën time”.

Hailey Bieber (Foto: Getty Images)

Tani, Bieber tha se ajo ngadalë po fillon të jetojë përsëri jetën e saj pa menduar se çfarë mund të ndodhë me shëndetin e saj.

“Unë e shikoj prapa dhe mund të kishte qenë shumë më keq”, shton ajo. “Shumë gjëra më të këqija mund të kishin ndodhur në atë moment”.

Një muaj pasi Bieber u shtrua në spital, ajo zbuloi se duhej t’i nënshtrohej një operacioni për të ndrequr një vrimë në zemrën e saj pasi pësoi një mini-infarkt.

Reklama
Reklama
Hailey dhe Justin Bieber (Foto: Getty Images)

Ish-prezantuesja e “Drop the Mic” tha se mjekët zbuluan se ajo kishte një mpiksje gjaku që udhëtoi në trurin e saj dhe shkaktoi një atak kalimtar.

Hailey, e cila është e martuar me superyllin e muzikës, Justin Bieber, tha në atë kohë: “Jam vërtet e lehtësuar që do të jem në gjendje të kaloj nga kjo situatë vërtet e frikshme dhe të jetoj jetën time”. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Bruno: Të gjithë banorët e Big Brother VIP Kosova janë paguar

Bruno: Të gjithë banorët e Big Brother VIP Kosova janë paguar

Magazina
“Shko vishu se na mbyte” - Luizi mahnitet nga dukja e Jorit teksa e ‘ngacmon’ gjatë sfilatës

“Shko vishu se na mbyte” - Luizi mahnitet nga dukja e Jorit teksa e ‘ngacmon’ gjatë sfilatës

Magazina

"Çfarë pune ke ti me Luizin" - publikohet telefonata e Oltës me bashkëshortin e saj brenda BBVA, produksioni ndërpret telefonatën

Magazina
Kujtim nga Big Brother - 'Ciao Berto' mirëpret në fabrikë finalistin Artan Thaçi: Si u jetësua kolltuku i dizajnuar në dedikim për Cimën

Kujtim nga Big Brother - 'Ciao Berto' mirëpret në fabrikë finalistin Artan Thaçi: Si u jetësua kolltuku i dizajnuar në dedikim për Cimën

Egzona Shigjeqi
Motra e Luizit zbulon se ka folur me Kiarën pas eliminimit të saj nga Big Brother VIP Albania?

Motra e Luizit zbulon se ka folur me Kiarën pas eliminimit të saj nga Big Brother VIP Albania?

Magazina
Fotografi në vende të njëjta në periudhë të njëjtë kohore – rikthehen aludimet për lidhjen e mohuar të Kiarës me djalin e biznesmenit të njohur shqiptar

Fotografi në vende të njëjta në periudhë të njëjtë kohore – rikthehen aludimet për lidhjen e mohuar të Kiarës me djalin e biznesmenit të njohur shqiptar

Magazina
Kalo në kategori