Haaland mban mbi supe Borussia Dortmundin – shënon dy herë, njëri prej tyre super gol

Borussia Dortmund ka fituar ndaj një kundërshtari direkt si Wolfsburg për një vend në Ligën e Kampionëve.

Milionerët fituan me rezultat 2-0 me të dy golat e shënuar nga Erling Haaland.

Norvegjezi shënoi fillimisht në minutën e 12-të me një goditje të bukur brenda zonës.

Haaland golin e dytë e shënoi në minutën e 68-të atëherë kur skuadra ishte me një lojtarë  më pak në fushë.

Ai mori një top në fushën e tij dhe me shpejtësinë që e karakterizon u fut në mesin e dy mbrojtësve për të shënuar për 2-0.

Me dy golat e sotëm Haaland shkon në kuotën e 25 golave sezonal.

Borussia Dortmund aktualisht ka 55 pikë në vendin e pestë. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Granit Xhaka 'mbulohet' me para nga Leverkuseni me fitimin e titullit në Bundesligë

Trajneri i Fiorentinës shkaktoi skandal në Ligën e Konferencës - puthi gazetaren italiane

Puyol përfshihet në zënkën mes Gundogan dhe Araujo

Gjëja e parë që bënë lojtarët e Real Madridit pas penalltisë fituese të Rudigerit kundër Man Cityt

Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Rregulli i rreptë që duhet të ndjekë Zinedine Zidane nëse bëhet trajner i Bayern Munichut