LAJMI I FUNDIT:

Guiness “ia merr” titullin, qenit më të vjetër ndonjëherë

Guiness “ia merr” titullin, qenit më të vjetër ndonjëherë

Rekordet Botërore Guiness (GWR) kanë njoftuar se i kanë larguar titullin e qenit më të vjetër Bobit i cili supozohet të ishte 31 vjeç kur ka ngordhur në tetor të vitit 2023.

Mark McKinley, drejtor i të dhënave në GWR, tha se titulli i Bobit ishte larguar pas një hetimi.


“Pas shqetësimeve të ngritura nga veterinerët dhe ekspertët e tjerë, dhe gjetjeve të hetimeve të kryera nga disa media, ne e ndjenim të rëndësishme që të nisnim një rishikim në të dhënat e Bobit”, tha McKinley.

Drejtori tha se sipas hetimit nuk ka prova të mjaftueshme që vërtetojnë moshën e Bobit, andaj rekordi nuk do t’i takojë atij.

Bëhet e ditur se, edhe pronari i qenit, Leonel Costa, është informuar për vendimin, ndërsa GWR ende nuk i ka ofruar titullin dikujt tjetër. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Familja përdori një dron për të gjetur qenin e tyre të humbur - e gjejnë në mesin e ‘një tufe grabitqarësh’

Familja përdori një dron për të gjetur qenin e tyre të humbur - e gjejnë në mesin e ‘një tufe grabitqarësh’

Interesante
Britanikja provoi për herë të parë byrekun - mësoni çfarë note i dha këtij ushqimi

Britanikja provoi për herë të parë byrekun - mësoni çfarë note i dha këtij ushqimi

Fun
Skena e filmuar diku në Kroaci bëri të qeshnin të gjithë në Ballkan, duhet të shihni se çfarë po bëjnë këta djem

Skena e filmuar diku në Kroaci bëri të qeshnin të gjithë në Ballkan, duhet të shihni se çfarë po bëjnë këta djem

Fun
Diamanti i humb në brumin e biskotave - furra kërkon nga klientët të hanë biskotat me kujdes

Diamanti i humb në brumin e biskotave - furra kërkon nga klientët të hanë biskotat me kujdes

Fun
Njeriu më i vjetër në botë ka një këshillë për një jetë më të gjatë

Njeriu më i vjetër në botë ka një këshillë për një jetë më të gjatë

Interesante
Vogëlushja pushtoi internetin me lëvizjet, shikoni videon e adhurueshme

Vogëlushja pushtoi internetin me lëvizjet, shikoni videon e adhurueshme

Fun
Kalo në kategori