Manchester City është ndaluar nga West Bromi në kuadër të javës së 13-të në Ligën Premier, pasi ndeshja përfundoi 1-1.

Golin për Citizens e shënoi Ilkay Gundogan, derisa mysafirët barazuan fal auto-golit nga Ruben Dias.

City ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.74, me WBA që u vlerësua 6.53.

City barazon sërish, tani me WBA-në City barazon sërish, tani me WBA-në

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte Gundogan që u notua me 8.0.

Në anën tjetër, dështimi i këtij takimi doli të ishte Kyle Walker që u vlerësua me 6.0.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Foto: WhoScored

Foto: WhoScored

/Telegrafi/