Guardiola: Çfarë mund t’u them lojtarëve dhe tifozëve pas një ndeshje si kjo?

Manchester City dhe Tottenham barazuan 3-3 në derbin e xhiros së 17-të të Ligës Premier. Golashënues për Manchester Cityn ishin Phil Foden, Jack Grealish dhe Heung-Min Son (auto-gol). Njërin nga golat e shënoi Son për Tottenhamin, ndërsa Giovani Lo Celso dhe Dejan Kulusevski dy të tjerët.

Pas ndeshjes, më i përfoluri është gabimi i pabesueshëm i arbitrit Simon Hooper. Domethënë, ai bëri një gabim të rëndë dhe të pakuptueshëm në kohën shtesë në pjesën e dytë dhe e privoi shumë Manchester Cityn, dhe në një mënyrë të pazakontë – duke dhënë një faull për të.

Guardiola pas ndeshje ka thënë se nuk di se çfarë t’u thotë lojtarëve dhe tifozëve pas kësaj ndeshjeje.

Zbulohen fjalët që Haaland ia tha gjyqtarit Hooper për vendimin skandaloz
Lexo po ashtu Zbulohen fjalët që Haaland ia tha gjyqtarit Hooper për vendimin skandaloz

“Kemi krijuar shumë raste, kemi qenë agresivë dhe të përqendruar gjatë gjithë ndeshjes”, deklaroi Guardiola, më pas u kthye në vendimin e gjyqtarit të diskutueshëm dhe ndikimin e tij në rezultatin përfundimtar.

“Futbolli ndonjëherë është si jeta, nuk merr gjithmonë atë që meriton. Edhe si lojtar i Johann Cruijff, mësova se nuk ka fat në futboll”.

“Haaland ishte i frustruar nga veprimi i fundit në të cilin Grealish gjeti veten dhe vendimin e arbitrit në të. Pas një ndeshje si kjo, çfarë mund t’u them lojtarëve dhe tifozëve që na mbështetën gjatë gjithë lojës?”, shtoi më tej Guardiola. /Telegrafi/

Ylli i Real Madridit do të humbasë finalen e Ligës së Kampionëve dhe fillimin e Euro 2024 shkaku i lëndimit

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

“Lista e blerjeve sekrete” të Bayern Munichut – emrat e shtatë lojtarëve që mund t’i kushtojnë 323 milionë euro