LAJMI I FUNDIT:

Gruevski: Prokuroria nuk ka dëshmi se kam vjedhur para nga partia ime politike

Gruevski: Prokuroria nuk ka dëshmi se kam vjedhur para nga partia ime politike

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski, para se të fillojë nesër gjykimi për “Parcelat në Vodno” u shpreh përmes rrjeteve sociale duke potencuar se kjo deklaratë është e fundit rreth përndjekjes politike.

“Gjykatësit duhet të gjykojnë me dëshmi, por jo edhe me supozime dhe nëse kanë leje nga qeveria ose të guxojnë, le të kundërshtojnë”, u shrpeh ai.


Në fjalimin e gjatë, ish kryeministri Gruevski thekson edhe biznesmenin orce Kamçev dhe dëshmitarin Aleksandar Ivanovski.

“Aktakuza se kam marrë para nga partie dhe me ato para në emër të personave të tjera kam blerë pronë. Përfaqësuesit e partisë në gjykatë vërtetuan se nuk kanë konstatuar ndonjë rast të tillë dhe as në Raportin revizor nuk është paraqitur një gjë e tillë”, deklaron Gruevski.

Sipas tij, as prokuroria nuk ka treguar dëshmi se ka marrë diçka, si e ka bërë një gjë të tillë dhe kur./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Koloneli shqiptar në Estoni tregon hapat e mbetur për Kosovën për t'iu bashkuar NATO-s

Koloneli shqiptar në Estoni tregon hapat e mbetur për Kosovën për t'iu bashkuar NATO-s

Siguri
Maqedonci jep alarmin: Serbia ka vendosur tri brigada jo shumë larg kufirit me Kosovën

Maqedonci jep alarmin: Serbia ka vendosur tri brigada jo shumë larg kufirit me Kosovën

Siguri
Dështimi për t'u anëtarësuar në KiE, Von Cramon: Shpresoj të mos jetë shans i humbur përgjithmonë

Dështimi për t'u anëtarësuar në KiE, Von Cramon: Shpresoj të mos jetë shans i humbur përgjithmonë

Lajme
Kosova u bë anëtare e Asamblesë Parlamentare të NATO-s, reagon Petkoviq

Kosova u bë anëtare e Asamblesë Parlamentare të NATO-s, reagon Petkoviq

Lajme
Në liqenin e Ujmanit vendosen tabelat me simbole të Kosovës

Në liqenin e Ujmanit vendosen tabelat me simbole të Kosovës

Lajme
Haradinaj: Kurti ka një zor të madh që u përball me deputetin

Haradinaj: Kurti ka një zor të madh që u përball me deputetin "me shurdhues"

Politikë
Kalo në kategori