LAJMI I FUNDIT:

Gruaja nga Baltimore fiton çmimin e saj të dytë të lotarisë në pak më shumë se një vit

Gruaja nga Baltimore fiton çmimin e saj të dytë të lotarisë në pak më shumë se një vit

Një grua nga Maryland ka fituar afro 23 mijë euro (25 mijë dollarë) nga lotaria Pick 5 vetëm pak më shumë se një vit pasi e kishte fituar shifrën e njëjtë nga e njëjta lojë

Reklama

Gruaja nga Baltimore zyrtarëve të Lotarisë së Maryland u tha se kishte luajtur me biletat Pick 3 dhe Pick 4 për disa vite përpara se ta shtonte biletën Pick 5 në rutinën e saj.

Gruaja bleu një biletë prej 50 centëve për shortin e mbrëmjes së 21 dhjetorit nga dyqani Wawa #8511 në Baltimore dhe fitoi një çmim kryesor prej afro 23 mijë eurove (25,000 dollarë), raporton UPI, transmeton Telegrafi.

“Kjo është hera e dytë që e vizitoj këtë vend” bëri ajo të ditur për zyrtarët.

Fituesja tha se çmimi i saj i mëparshëm shkoi për të ndihmuar një të afërm, për të paguar disa fatura dhe për të forcuar llogarinë e saj të kursimeve.

Ajo tha se fitorja e saj e fundit do ta ndihmojë atë të sigurohet që faturat të jenë të paguara përpara se pjesa tjetër të shkojë në kursime. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Një foto e një çifti në pritje të një fëmije është bërë virale: A vini re ndonjë gjë të pazakontë?

Një foto e një çifti në pritje të një fëmije është bërë virale: A vini re ndonjë gjë të pazakontë?

Fun
Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Fun
Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Fun
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Në gusht fitoi në lotarinë amerikane, xhekpotin prej 1.6 miliardë dollarësh - fituesi lajmërohet tani për ta tërhequr shpërblimin

Në gusht fitoi në lotarinë amerikane, xhekpotin prej 1.6 miliardë dollarësh - fituesi lajmërohet tani për ta tërhequr shpërblimin

Interesante
Askush nuk e pret posterin si ky qen

Askush nuk e pret posterin si ky qen

Fun
Kalo në kategori