Të dy shin në vendin e tretë në ceremonitë e Topit të Artë të viteve 2016 dhe 2017.

Por së shpejti mund ta shohim Antoine Griezmannin dhe Neymarin duke u bëri emri kryesor i futbollit.

Ata kanë mes vete 10 muaj diferencë në moshë.

Neymar e Griezmann

Real Madrid është duke u bërë gati për një goditje të guximshme pasi e do Neymarin për ta bërë bashkë me Cristiano Ronaldon.

Ndërsa Lionel Messi duket se do ta ketë Griezmann që nga viti i ardhshëm, pasi klubi është gati të paguajë 100 milionë euro.

Francezi aktualisht është 27 vjeç, ndërsa Neymar 26, paksa larg me moshë kur Ronaldo dhe Messi i kishin fituar të parët.

Topi i Artë i parafundit

Në 48 ndeshje në këtë fushatë, Griezmann ka shënuar 29 gola, në krahasim me rivalin e tij brazilian që ka shënuar 28, por vetëm në 30 ndeshje.

Ronaldo dhe Messi qëndrojnë më larg pasi që kanë shënuar nga 43, respektivisht 45 për argjentinasin.

Kupa e Botës

Përsa i përket trofeve, Neymar ka fituar shumë më shumë se sa Grizemann.

Kupa e Botës, mund të jetë një vend që të dy lojtarët ta tregojnë vetën.

Sigurisht, Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi, edhe këtë vit janë para tyre, por e ardhmja duket në duart e tyre dhe një duel është i sigurt. /Telegrafi/