LAJMI I FUNDIT:

Goli i bukur i Armend Thaqit ndaj Sivassporit

Goli i bukur i Armend Thaqit ndaj Sivassporit
(Foto: Shpend Ahmeti)

Ballkani ka zhvilluar një gjysmë të parë mbresëlënëse ndaj Sivassporit në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Konferencës.

Reklama

Në fraksionin e parë të sfidës së zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri”, kampioni i Kosovës pati raste të shumta shënimi dhe ia doli ta realizonte një gol.

Pas një angazhimi të mirë nga Meriton Korenica, i cili anashkaloi lojtarët kundërshtarë, topi arriti te Armend Thaqi.

Kapiteni i Ballkanit erdhi nga krahu i djathtë dhe goditi me të parën, ndërsa topi u ndal në rrjetë (36’).

Pas golit të shënuar nuk munguan edhe raste tjera për Ballkanin, por mungoi konkretizimi. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ndërkombëtare
Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Ndërkombëtare
Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Bundesliga
Zyrtare: Konrad Laimer, lojtar i ri i Bayern Munichut

Zyrtare: Konrad Laimer, lojtar i ri i Bayern Munichut

Bundesliga
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Kalo në kategori