Vala Superliga e Kosovës në futboll i ka zhvilluar 25 xhiro, ndërsa gara për golashënuesin më të mirë është bërë mjaft interesante.

Listën e udhëheqin Artur Magani (Liria) dhe Otto John (Trepça ’89), të cilët kanë shënuar nga 11 gola.

Genc Hamiti (Drenica), Xhevdet Shabani (Drita) dhe Mirlind Daku (Llapi), mbyllin pesë vendet e para, me nga 10 gola të shënuar.

Lista e 20 golashënuesve më të mirë të Vala Superligës së Kosovës në futboll deri në javën e 25-të:

1. Artur Magani (Liria) – 11 gola

2. Otto John (Trepça ’89) – 11 gola

3. Genc Hamiti (Drenica) – 10 gola

4. Xhevdet Shabani (Drita) – 10 gola

5. Mirlind Daku (Llapi) – 10 gola

6. Kastriot Rexha (Drita) – 9 gola

7. Mark Milicaj (Feronikeli) – 8 gola

8. Albutrint Morina (Feronikeli) – 7 gola

9. Betim Haxhimusa (Gjilani) – 7 gola

10. Florim Bërbatovci (Llapi) – 6 gola

11. Gauithier Mankenda (Prishtina) – 6 gola

12. Florent Hasani (Trepça ‘89) – 6 gola

13. Armend Thaqi (Gjilani) – 5 gola

14. Mendurim Hoti (Feronikeli) – 5 gola

15. Hamdi Namani (Llapi) – 5 gola

16. Ahmed Januzi (Prishtina) – 5 gola

17. Semir Zeneli (Vëllaznimi) – 5 gola

18. Fetim Kasapi (Besa) – 4 gola

19. Fidan Gërbeshi (Drita) – 4 gola

20. Ardit Jaupaj (Flamurtari) – 5 gola

/Telegrafi/