LAJMI I FUNDIT:

GM tregon versionin elektrik të Buick Electra

GM tregon versionin elektrik të Buick Electra

Makina duhet të jetë e pajisur me baterinë e re të prodhuesit Ultium dhe të ketë një distancë prej 660 kilometrash.

Reklama

Për dekada, Buick Electra ishte figura luksoze e markës amerikane të makinave Buick, e cila i përket General Motors. Tani GM po e sjell përsëri si një makinë elektrike. Në Kinë, prodhuesi amerikan prezantoi konceptin e Buick Elektra të ri, raporton electrek.

Makina ka një hapje interesante të dyerve dhe thuhet se ishte e pajisur me bateri të reja Ultium. Buick Electra duhet të jetë në gjendje të përshpejtojë nga 0 në 100 km / orë në 4.3 sekonda, transmeton Telegrafi.

GM nuk dha ndonjë detaj të mëtejshëm. Gjithashtu nuk dihet se kur do të jetë i disponueshëm një version i tillë i këtij automjeti. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
Rolls-Royce Cullinan Blue Shadow Edition është frymëzuar nga hapësira

Rolls-Royce Cullinan Blue Shadow Edition është frymëzuar nga hapësira

Auto
Një Oldsmobile 442 është nxjerrë nga hambari - pamjet janë befasuese pas pastrimit të parë të veturës klasike në 20 vjet

Një Oldsmobile 442 është nxjerrë nga hambari - pamjet janë befasuese pas pastrimit të parë të veturës klasike në 20 vjet

Auto
Ndoqën gabimisht navigacionin, turistët në Hawaii përfunduan me automjetin e tyre në oqean

Ndoqën gabimisht navigacionin, turistët në Hawaii përfunduan me automjetin e tyre në oqean

Auto
Tre Tesla Roadster të rinj të braktisur në Kinë u blenë nga një prodhues makinash tashmë i falimentuar

Tre Tesla Roadster të rinj të braktisur në Kinë u blenë nga një prodhues makinash tashmë i falimentuar

Auto
Del në ankand një Ford Sierra i rrallë

Del në ankand një Ford Sierra i rrallë "i papërlyer", i lënë në një garazh për 20 vjet - pas një renovimi që kushtoi rreth 10 mijë euro

Auto
Elon Musk bën udhëtimin e parë në Kinë në më shumë se tre vjet, zgjerimi i Tesla-s në fokus

Elon Musk bën udhëtimin e parë në Kinë në më shumë se tre vjet, zgjerimi i Tesla-s në fokus

Auto
Kalo në kategori