LAJMI I FUNDIT:

Gjithçka rreth turneut të Valorant – VCT Masters Tokyo

Gjithçka rreth turneut të Valorant – VCT Masters Tokyo

Nesër (e diel) fillon njëri nga turnetë më të mëdhenj të Valorant – VCT Masters Tokyo 2023.

Reklama

Valorant Masters Tokyo do të zhvillohet në qytetin Chiba të Japonisë duke filluar nga data 11 qershor.

Gjithsej 12 skuadra do të jenë në garë për një grup çmimesh prej 1.000.000 dollarësh në turneun VCT Masters Tokyo.

Turneu do të fillojë me fazën e grupeve ku do të garojnë tetë skuadra, ku katër më të mirat ju bashkohen në Play-Off, katër skuadrave që janë në Top Seed.

Për vendin e parë do të ndahen 350.000 dollar si dhe do për rajonin e tyre do të jetë një vend shtesë për ngjarjen Champions 23.

Më poshtë i gjeni skuadrat pjesëmarrëse në këtë turne:

Top seeded Teams:  Team Liquid, Fnatic, LOUD, Paper Rex
Group Stage: FUT Esports, Na’Vi, NRG, Evil Geniuses, DRX, T1, Attacking Soul Esports, EDward Gaming

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Kalo në kategori