LAJMI I FUNDIT:

Gjithçka rreth ngjarjes TEKKEN World Tour 2023

Gjithçka rreth ngjarjes TEKKEN World Tour 2023

Zhvilluesi i video-lojës TEKKEN, BANDAI NAMCO Entertainment America ka zbuluar orarin e ngjarjeve për turneun Master dhe Challenger TEKKEN World Tour 2023.

Reklama

Në total do të ketë nëntë ngjarje Master – turne global në shkallë të gjerë – dhe pesë ngjarje Challenger, të cilat janë gara rajonale TEKKEN World Tour.

Turneu do të paraqesë gjithashtu ngjarje Master+ në vitin 2023 e cila do të zhvillohet në Evo 2023 në Las Vegas këtë gusht.

Ngjarjet e tjera Master të shpallura përfshijnë Lyon’s The MIXUP 2023 – Round 5, Punishment 2 në La Paz, Bolivia, Combo Breaker Chicago, Battle Arena Melbourne 13, Delhi, India’s FIGHTERS SHOWDOWN 2023 dhe eventi në MB VS Fighting XI, shkruan esportsinsider.

Pikët do të mblidhen në turnetë Master dhe Challenger, me 33 dhe 17 konkurrentët më të mirë që mbledhin pikë respektivisht.

Për 49 lojtarët më të mirë do t’u jepen pikë turne për ngjarjen Master+, ata që janë në krye të tabelës globale të drejtuesve do të kalojnë në Finalet Globale të Turneut Botëror TEKKEN 2023.

Në lidhje me turnetë Challenger, ngjarjet do të zhvillohen në të gjithë botën me Bregun e Fildishtë (Paradise Game Battle), Dubai (Slash N Dash Emirates Showdown), Suedi (Headstomper 2023), Malajzi (FV Major 2023) dhe Belgjikë (Sfida e Brukselit Major Edition 2023) të gjitha që presin garat TEKKEN.

Në njoftim, BANDAI deklaroi gjithashtu se më shumë ngjarje TEKKEN World Tour 2023 që çojnë në Finalet Globale do të shpallen në kohën e duhur, megjithatë, publikimi nuk thekson nëse këto ngjarje do të hyjnë në kategorinë Master of Challenger. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e muajit qershor, risi dhe rikthime

Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e muajit qershor, risi dhe rikthime

Përfaqësuesja e Kosovës
Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

La Liga
Chelsea i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Mateo Kovacic

Chelsea i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Mateo Kovacic

Premier League
Shkëlqeu me Ferizajn, Gentrit Halili merr oferta të rëndësishme nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut

Shkëlqeu me Ferizajn, Gentrit Halili merr oferta të rëndësishme nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut

Superliga
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Serie A
Kalo në kategori