LAJMI I FUNDIT:

Gjilani kërkon përforcime nga Shqipëria, iu bënë oferta tre lojtarëve të Flamurtarit të Vlorës

Gjilani kërkon përforcime nga Shqipëria, iu bënë oferta tre lojtarëve të Flamurtarit të Vlorës

Tre lojtarët të Flamurtarit thuajse të larguar nga Vlora.

Bëhet fjalë për portierin Enea Koliçi, mbrojtësin Franc Veliu dhe mesfushorin Emiljano Musta.

“Panorama Sport” mëson ekskluzivisht se të tre këta lojtarë kanë ofertë nga ekipi i Gjilanit në Kosovë. Konfirmohet se ka qenë trajneri vlonjat i Gjilanit, Gentjan Mezani, i cili ka komunikuar me drejtuesit e klubit dhe u ka kërkuar që sezonin e ri ekipit kosovar t’i bashkohen edhe tre lojtarët e Flamurtarit, Koliçi, Veliu dhe Musta.

Gjilani sapo siguroi mbijetesën në Kategorinë Superiore të Kosovës dhe mësohet se për sezonin e ri ka një projekt ambicioz, duke investuar edhe në afrimin e lojtarëve cilësorë.

Më ndërhyrjen e trajnerit Mezani pritet që tre lojtarët e Flamurtarit të ulen në bisedime me drejtuesit e Gjilanit për të diskutuar rreth mundësisë së transferimit të tyre në Kosovë sezonin e ri.

Në trend Sport

Më shumë
Mbyllet me dramë ndeshja mes Shqipërisë dhe Kroacisë: Sigurojmë pikën e parë në Euro 2024

Mbyllet me dramë ndeshja mes Shqipërisë dhe Kroacisë: Sigurojmë pikën e parë në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Sylvinho shpërthen në emocione për barazimin dramatik me Kroacinë

Sylvinho shpërthen në emocione për barazimin dramatik me Kroacinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Gjasula futet në histori të Kampionatit Evropian me dy rekorde

Gjasula futet në histori të Kampionatit Evropian me dy rekorde

Kombëtarja e Shqipërisë
Miks emocionesh për Gjasulën - heroi i Shqipërisë paralajmëron Spanjën

Miks emocionesh për Gjasulën - heroi i Shqipërisë paralajmëron Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
LIVE: Mbyllet ndeshja, Shqipëri 2-2 Kroaci: Gjithçka çfarë ndodhi para, gjatë dhe pas ndeshjes

LIVE: Mbyllet ndeshja, Shqipëri 2-2 Kroaci: Gjithçka çfarë ndodhi para, gjatë dhe pas ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori