LAJMI I FUNDIT:

Lipjan, gjendet i vdekur në rrugë një 70-vjeçar

Lipjan, gjendet i vdekur në rrugë një 70-vjeçar

Pasditen e së dielës në fshatin Sllovi të Lipjanit një i moshuar është gjetur pa shenja jete në rrugë.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, ka deklaruar për Telegrafin se viktima dyshohet të jetë një burrë i moshës 70-vjeçare.


“Rreth orës 17:00 në fshatin Sllovi është gjetur një person i shtrirë. Policia ka dalë në vendngjarje dhe është njoftuar emergjenca. Mjeku kujdestar ka konstatuar vdekjen e viktimës”, ka thënë Hoxha.

“Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore (IML). Rasti po trajtohet si hetim i vdekjes”, ka njoftuar Hoxha./Telegrafi/