Një person është gjetur pa shenja jete dje në qytetin e Suharekës.

Sipas policisë thuhet se dëshmitari kosovar ka raportuar se e kishte gjetur pa shenja jete viktimën kosovar.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante policore dhe ekipi mjekësor i QKMF-së Suharekë, nga mjeku është konstatuar vdekja e viktimës.

Me urdhër të prokurorit kujdestar trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion. Rasti vazhdon të hetohet. /Telegrafi/