0Shares

Në shikim të parë duket se është vetëm profili i një burri të moshuar, por më pas dallohen edhe personazhet tjera.

Fillimisht shihet një çift, ndërsa më vonë shfaqen edhe disa fytyra tjera, transmeton Telegrafi.

Provoni t’i gjeni fytyrat e fshehura

Por, në këtë pikturë të vjetër gjenden plot nëntë fytyra, të vendosura në vende të ndryshme.

“Unë e numërova edhe fytyrën e qenit dhe më dolën dhjetë”, është një koment lidhur me rastin.

Provoni t’i gjeni, ose nëse përtoni ta mundoni veten, shikojini zgjidhjen e enigmës në foton tjetër më poshtë. /Telegrafi/

Enigmat e rrethuara

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)