LAJMI I FUNDIT:

Gjasula futet në histori të Kampionatit Evropian me dy rekorde

Gjasula futet në histori të Kampionatit Evropian me dy rekorde

Në një statistikë nga UEFA, Kombëtarja e Shqipërisë në futboll vazhdon të shkruajë histori në Kampionatet Evropiane.

Nedim Bajrami është tani rekordmen për golin më të shpejtë në historinë e këtyre kampionateve, ndërsa Klaus Gjasula ka shënuar golin më të vonshëm të barazimit në historinë e tyre.

Për më shumë, Gjasula ka thyer edhe një rekord tjetër. Ai është bërë lojtari i parë në histori të ndeshjeve ndërkombëtare që realizon gol dhe auto-gol në po të njëjtën ndeshje.


Miks emocionesh për Gjasulën - heroi i Shqipërisë paralajmëron Spanjën
Lexo po ashtu Miks emocionesh për Gjasulën - heroi i Shqipërisë paralajmëron Spanjën

“Golit të Klaus Gjasulës, i shënuar në minutën 94 dhe 23 sekonda të ndeshjes, i është akorduar titulli i golit më të vonshëm të barazimeve në historinë e Kampionateve Evropiane, pa llogaritur vazhdimet”, thuhet në shkrimin e UEFA-s.

“Ky sukses i shquar shënon një moment të rëndësishëm për futbollin shqiptar dhe historinë e tij në skenën ndërkombëtare”.

Natyrisht se Gjasula tha se ndihet shumë i lumtur, pasi është momenti më i mirë deri më tani në karrierën e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

La Liga
Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

Premier League
Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Ligat tjera
Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

La Liga
Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Premier League
Kalo në kategori