LAJMI I FUNDIT:

Gjarpri kishte ngecur në rrjetë, një burrë arriti t’ia shpëtojë jetën

Gjarpri kishte ngecur në rrjetë, një burrë arriti t’ia shpëtojë jetën

Një burrë në TikTok ka treguar se si i shpëtoi jetën një gjarpri të vogël. Kafsha u ngatërrua aksidentalisht në rrjetë dhe nuk mundi të dilte prej saj.

Reklama

Ky njeri është nga SHBA dhe merret profesionalisht me çlirimin e kafshëve nga telashet në të cilat kanë rënë dhe largimin e tyre nga njerëzit, në vende të sigurta nga gjarpërinjtë.

Burri i dytë gjeti një gjarpër të gjallë në kopshtin e tij dhe thirri njeriun e parë për ndihmë.

@sdsnakeadventures2 We saved this one but sadly most arent as lucky. Please dont use garden netting. #sad #save #justcallbruce #snakewranglerbruce #life #kindness #fyp #fypシ #happyending ♬ original sound – RBI Snake Wrangler

“Këtë e shpëtuam, por fatkeqësisht shumë po vdesin. Ju lutemi mos përdorni rrjeta nëpër kopshte”, ka shkruar ai nën video.

Në video mund të shihni se si gjarpri ishte mbështjellë plotësisht në rrjetë dhe nxjerrja nuk ishte aspak e lehtë apo e shpejtë sepse gjarpri lëvizte. Për fat të mirë, burri arriti të presë rrjetën dhe e shpëtoi atë.

Meqë ra fjala, është një gjarpër që nuk është helmues, por ky njeri i ndihmon edhe gjarpërinjtë helmues sepse di t’i afrohet. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Nëse e dalloni gruan e marinarit në këtë iluzion – jeni në mesin e vetëm 1 për qind të njerëzve të cilët mund ta bëjnë këtë

Nëse e dalloni gruan e marinarit në këtë iluzion – jeni në mesin e vetëm 1 për qind të njerëzve të cilët mund ta bëjnë këtë

Interesante
Filmohen duke bërë seks në parlamentin rus (Video +18)

Filmohen duke bërë seks në parlamentin rus (Video +18)

Fun
Një foto e një çifti në pritje të një fëmije është bërë virale: A vini re ndonjë gjë të pazakontë?

Një foto e një çifti në pritje të një fëmije është bërë virale: A vini re ndonjë gjë të pazakontë?

Fun
Australiani kap një krijesë që nuk ishte parë për 130 vjet

Australiani kap një krijesë që nuk ishte parë për 130 vjet

Interesante
Një burrë 45 vjeçar nga Kolorado ka thyer rekordin botëror të ushtrimeve ‘chin-up’

Një burrë 45 vjeçar nga Kolorado ka thyer rekordin botëror të ushtrimeve ‘chin-up’

Interesante
Brenda ‘pallatit fantazmë’ të braktisur në Bali, të cilin vendasit e shmangin dëshpërimisht për shkak të shpirtrave

Brenda ‘pallatit fantazmë’ të braktisur në Bali, të cilin vendasit e shmangin dëshpërimisht për shkak të shpirtrave

Interesante
Kalo në kategori