LAJMI I FUNDIT:

Gervinho po bën hajgare në Kinë – driblon 70 metra dhe shënon gol (Video)

Gervinho po bën hajgare në Kinë – driblon 70 metra dhe shënon gol (Video)

Ish-ylli i Lilles, Arsenalit dhe Romës, Gervinho, definitivisiht po bën hajgare në Kinë.

Ai i ka bërë të gjithë lojtarët në ligën kineze që të duken amaterë përkrah tij, pas një kundërsulmi në një ndeshje të zhvilluar të premtën.

Reklama

Sulmuesi i Hebei China Fortune ende nuk është përshtatur fuqishëm në kampionatin kinez që prej kalimit të tij multi milionësh në janar, teksa ky gol i mrekullueshëm i tij është vetëm i dyti i shënuar prej tij në shtatë ndeshje, shkruan Telegrafi.

Shikoni golin e Gervinhos ndaj Henan Jianye pas një pasimi të Ezequiel Lavezzit.

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Real Madridi rivalizon Barcelonën në garën për shërbimet e talentit 19-vjeçar

Real Madridi rivalizon Barcelonën në garën për shërbimet e talentit 19-vjeçar

La Liga
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Kalo në kategori