LAJMI I FUNDIT:

Gerard Moreno mungon ndaj Kosovës, largohet nga grumbullimi me Spanjën për shkak të lëndimit

Gerard Moreno mungon ndaj Kosovës, largohet nga grumbullimi me Spanjën për shkak të lëndimit
Enrique dhe Moreno (Foto: Marca)

Gerard Moreno ka braktisur tubimin me Spanjën, për shkak të disa shqetësimeve në kofshën e tij të djathtë.

Lojtari e nis nga minuta e parë ndeshjen kundër Suedisë ku pësuan humbje 2-1, por u zëvendësua në pjesën e dytë, ndërsa sot iu nënshkruar disa testet të cilave treguan sa ka një dëmtim.

Luis Enrique dhe stafi mjekësor kanë zgjedhur të mos rrezikojnë dhe ta dërgojnë në shtëpi, ndërsa sulmuesi nuk do të zëvendësohet nga asnjë lojtar tjetër.

Kështu, Enrique humbet një lojtar të rëndësishëm përballë angazhimeve të radhës kundër Gjeorgjisë dhe Kosovës, ku pikët janë shumë të rëndësishme, drejt rrugës së tyre për në Katar 2022.

Spanja për ndeshjen ndaj Kosovës do të ketë në dispozicion sulmues si Bryan Gil, Alvaro Morata, Ferran Torres dhe Adama Traore.

Reklama

Ndeshja mes Kosovës dhe Spanjës do të zhvillohet të mërkurë më 8 shtator në stadiumin “Fadil Vokrri”. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Lavdim Pireva
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori