Milani ka arritur të marrë një fitore të madhe në udhëtim te Genoa me rezultat 2-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e shtatë në Serie A.

Pas tri humbjeve radhazi, Rossonerët i janë kthyer fitores në Serie A, duke triumfuar me rikthim te Genoa.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Lasse Schone (41′) për vendasit, ndërsa për mysafirët shënuan Theo Hernandez (52′) dhe Frank Kessie (57′).

Milani fiton me rikthim trilerin ndaj Genoas Milani fiton me rikthim trilerin ndaj Genoas

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mbrojtësi Herandez, i cili u vlerësua me notë 7.8.

Në anën tjetër, nota më e ulët në këtë takim shkoi për Davide Calabrian që u notua me 5.3.

Genoa:

Milan:

/Telegrafi/