LAJMI I FUNDIT:

Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Gjyqtari nga Kosova, Genc Nuza ka ndarë drejtësinë në ndeshjen e Ligës së Konferencës mes HJK Helsinki dhe Aberdeen, ku është dashur dy herë ta ndërpresë përkohësisht ndeshjen për arsye të çuditshme.

HJK Helsinki dhe Aberdeen janë ende të dyja pa fitore në fazën e grupeve të Ligës së Konferencës, pasi në ndeshjen e pestë të grupit barazuan 2-2.

Megjithatë, ndeshja dhe ecuria e ndeshjes ishte shumë interesante, pasi stadiumin “Bolt Arena” ishte i mbushur me borë.

Për këtë arsye, gjyqtari kosovar u ‘detyrua’ ta ndërpres dy herë ndeshjen, por për shkaqe të ndryshme.

Hera e parë ndodhi në minutën e 53-të, kur tifozët mysafir të Aberdeenit filluan ta gjuajnë me topa bore portierin e HJK Helsinkit dhe Nuza nuk e filloi ndeshjen deri sa ata u ndalen.

Ndalesa e dytë ishte paksa më e gjatë dhe erdhi në minutën e 74-të. Kesaj radhe, Nuza dërgoi skuadrat në zhveshtore dhe urdhëroi traktorët të hyn dhe ta pastrojnë tapetin e fushës së mbuluar me borë.

Ndalesat e gjyqtarit kosovar kanë bërë bujë të madhe në rrjetet sociale.

Ndryshe, ndeshja mes HJK Helsinki dhe Aberdeen ishte e fundit për mesfushorin nga Kosova, Përparim Hetemaj, i cili u pensionua si një legjendë e klubit finlandez. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Sauditët nuk kanë mëshirë për Ronaldon – e dënojnë disa ndeshje për ‘sjellje imorale’ pas thirrjes së emrit të Messit

Sauditët nuk kanë mëshirë për Ronaldon – e dënojnë disa ndeshje për ‘sjellje imorale’ pas thirrjes së emrit të Messit

Ligat tjera
Kylian Mbappe mohon marrëveshjen me Real Madridin në takimin me krerët e PSG-së dhe Macronin

Kylian Mbappe mohon marrëveshjen me Real Madridin në takimin me krerët e PSG-së dhe Macronin

Ligue 1
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

Ndërkombëtare
Revolucion në verë te Bayerni, por katër lojtarë nuk do të shiten në asnjë mënyrë

Revolucion në verë te Bayerni, por katër lojtarë nuk do të shiten në asnjë mënyrë

Bundesliga
Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

La Liga
Kalo në kategori