LAJMI I FUNDIT:

Gavazaj afër transferimit te Dinamo Minsk në Bjellorusi

Gavazaj afër transferimit te Dinamo Minsk në Bjellorusi

Enis Gavazaj pritet që së shpejti të bëhet me skuadër të re.

Reklama

Sulmuesi shqiptar javë më parë u largua nga kampionati rus ku për gjashtë muaj ishte pjesë e ekipit Yenisey.

Aventura e tij në Rusi nuk shkoi ashtu siç mendoi dhe në shkurt klubi rus vendosi t’ia ndërpresë kontratën Gavazajt.

Prizrenasi prej disa ditësh ndodhet me klubin e famshëm bjellorus, Dinamo Minsk në fazën përgatitore.

Prizrenasi duket se i ka bindur drejtuesit e klubit për t’i ofruar një kontratë.

Zyrtarizimi i transferimit të Gavazajt me klubin bjellorus pritet të bëhet gjatë ditëve të ardhshme.

Në rast se Gavazaj fillon të luaj dhe rikthen formën e mëparshme, atëherë mund të rikthehet edhe në Kombëtaren e Shqipërisë.

Kujtojmë që anësori nga Prizreni karrierë ka bërë te Liria e Prizrenit, Prishtina, Gent, Skënderbeu dhe së fundmi tek Yenisey në Rusi. /Telegrafi/