Gattuso e nis me humbjen nga Parma aventurën te Napoli

Matteo Darmian - Gennaro Gattuso (Foto: Francesco Pecoraro/Getty Images/Guliver)

Napoli është mposhtur në shtëpi nga Parma me rezultat 2-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të në Serie A.

Gennaro Gattuso ka debutuar me humbje në stolin e Napolit, pasi zëvendësoi para disa ditës Carlo Ancelottin e shkarkuar.

Trajneri i ri italian nuk arriti dot të merrte rezultat pozitiv me ekipin e tij ndaj Parmas edhe pse luajtën para tifozëve të tyre.

Lexo po ashtu Gattuso ka refuzuar 18 oferta nga ekipe të ndryshme, e pranoi të 19-tën nga Napoli

Parma e nisi mirë takimin duke gjetur golin pas vetëm katër minutave me anë të Dejan Kulusevski, i cili shënoi për epërsinë 1-0 dhe me këtë gol u mbyll pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, Napoli ishte më kërkuese dhe arriti të gjej golin e barazimit, por kur pritej ta shënonte golin e fitores, Parma e ndëshkoi.

Ishte polaku Arkadiusz Milik, i cili në minutën e 64-të barazoi shifrat në 1-1, por Parma gjeti golin e fitores 2-1 në minutat shtesë me anë të Gervinhos.

Pas kësaj humbje, Napoli mbetet në pozitën e tetë me 21 pikë, ndërsa Parma një vend më lartë me 24 pikë. /Telegrafi/

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit