Në një bazë raketore ruse që ndodhet në Letoni, është zhvilluar një garë mes tri super-veturave.

Në fakt, ka qenë më shumë një shfaqje e forcave mes BMW E92, BMW E46 si dhe një Nissan 350Z, transmeton Telegrafi.

Këto tri makina kanë lëvizur me shpejtësi në këtë qendër sovjetike, e cila është lënë që të rrënohet me kohën.

Shfaqja e këtyre automobilave sportivë dhe luksozë, në këtë ambient të zymtë dhe të vjetër, japë një pamje mjaftë të çuditshme.

Në videon e postuar më poshtë, mund të shihni pluhurin dhe tymin që mbushin këtë hapësirë të vjetër, teksa makinat lëvizin dhe marrin kthesat me shpejtësi. /Telegrafi/