LAJMI I FUNDIT:

Galatasaray thellon krizën e Manchester United, korrin fitore të madhe në “Old Trafford”

Galatasaray thellon krizën e Manchester United, korrin fitore të madhe në “Old Trafford”

Galatasaray ka bërë befasinë duke mposhtur Manchester Unitedin në shtëpi me rezultat 3-2, sfidë kjo e vlefshme për grupin A.

Golin e parë në këtë sfidë e shënoi Rasmus Hojlund në minutën e 17-të pas një asistimi perfekt nga Marcus Rashford ku danezi shënoi me kokë në portën e zbrazur. (1-0)

Reagimi i mysafirëve nuk vonoi shumë dhe vetëm katër minuta më vonë, më saktësisht në minutën e 21-të barazuan shifrat përmes Ëilfried Zahas. (1-1)

Pak minuta pa përfunduar pjesa e parë vendasit kërkuan një penallti pasi Diogo Dalot u rrëzua brenda zonës por gjyqtari nuk mendoi njejtë dhe ndeshja vazhdoi.

Me rezultat të barabartë u mbyll edhe pjesa e parë. (1-1)

Golin e avantazhit për Djajtë e Kuq e shënoi përsëri autori i njëjtë ,Rasmus Hojlund, në minutën e 67-të, ku mjeshtërisht mposhti portierin Muslera duke mos i lënë asnjë mundësi. (2-1)

Gëzimi i vendasve zgjati vetëm disa minuta pasi ekipi turk barazoi shifrat në minutën e 71-të përmes Kerem Akturkoglu i cili u asistua nga Baris Yilmaz. (2-2)

Në minutën e 77-të Casemiro mori kartonin e dytë të verdhë dhe u përjashtua nga fusha e lojës.

Mysafirët humbën mundësinë e artë për të kaluar në avantazh, kur në minutën e 78-të Mauro Icardi e humni penalltinë.

Argjentinasi përmirësoi gabimin e bërë vetëm disa minuta më vonë, duke realizuar në minutën e 81-të për 3-2 pasi shfyrtëzoi një dalje jo të mirë të portierit Onana.

Deri në fund rezultati mbeti i pandryshuar dhe Galatasaray mori një fitore të madhe në udhëtim ndaj Manchester United.

Pas kësaj humbje Manchester United e gjen veten në pozitën e fundit në grupin A me asnjë pikë të fituar, duke rrezikuar kështu seriozisht kalimin në fazën tjetër./Telegrafi/

Standings provided by Sofascore


Në trend Sport

Më shumë
Sauditët nuk kanë mëshirë për Ronaldon – e dënojnë disa ndeshje për ‘sjellje imorale’ pas thirrjes së emrit të Messit

Sauditët nuk kanë mëshirë për Ronaldon – e dënojnë disa ndeshje për ‘sjellje imorale’ pas thirrjes së emrit të Messit

Ligat tjera
Kylian Mbappe mohon marrëveshjen me Real Madridin në takimin me krerët e PSG-së dhe Macronin

Kylian Mbappe mohon marrëveshjen me Real Madridin në takimin me krerët e PSG-së dhe Macronin

Ligue 1
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

Ndërkombëtare
Revolucion në verë te Bayerni, por katër lojtarë nuk do të shiten në asnjë mënyrë

Revolucion në verë te Bayerni, por katër lojtarë nuk do të shiten në asnjë mënyrë

Bundesliga
Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

La Liga
Kalo në kategori