Tyson Fury do t’i fitojë 11 milionë euro për debutimin e tij në Las Vegas, duke insistuar se nuk do ta bëjë gabimin e njëjtë si rivali i tij britanik, Anthony Joshua.

Ish-kampioni i peshave të rënda beson se kontrata prej 85 milionësh me firmën e njohur të promotimit, “Top Rank”, nuk do ta lejojë atë që të humbet nga Tom Schwarz.

30-vjeçari do të debutojë në Las Vegas në arenën MGM Grand Garden Arena  në orët e para të ditës së diele, ndërsa ka siguruar një rimeç ,e kampionin e WBC, Deontay Wilder, në fillim të vitit 2020.

Tom Schwarz (Foto: Ethan Miller/Getty Images/Guliver)

Por, Fury e di se nëse dështon në këtë javë ndaj Schwarz, atëherë do të ketë shumë probleme me përballjen ndaj Wilder, pasi edhe fitimet do t’i uleshin.

Kundërshtari i Furyt është ndeshur me Senad Gashin në duelin që kishte përfunduar me goditje me kokë, diskualifikim dhe përleshje Kundërshtari i Furyt është ndeshur me Senad Gashin në duelin që kishte përfunduar me goditje me kokë, diskualifikim dhe përleshje

“Nëse ju paguheni sa unë, atëherë motivimi është i lehtë. Shumë i lehtë”, ka thënë boksieri britanik. “Siç edhe e pamë ditë më parë, ju nuk mund ta nënvlerësoni askënd”.

“Tom Schwarz di se nëse mund ta mposht Tyson Furyn, jeta e tij do të ndryshoj, atëherë unë duhet të kem më shumë kujdes, nuk do të ndodhë gabimi sikur kundërshtari im (Anthony Joshua)”, ka thënë më tej Fury. /Telegrafi/