LAJMI I FUNDIT:

FSK zbarkoi në Turqi pas tërmeteve shkatërruese, Hovenier përgëzon për gatishmërinë e tyre për të ofruar ndihmë

FSK zbarkoi në Turqi pas tërmeteve shkatërruese, Hovenier përgëzon për gatishmërinë e tyre për të ofruar ndihmë

Ambasadori i SHBA-ve në Prishtinë, Jeff Hovenier ka përgëzuar trupat e FSK-së të cilët kanë shkuar në Turqi për t’u dalë në ndihmë qytetarëve pas tërmeteve shkatërruese.

Reklama

Hovenier përmes një postimi në Twitter, ka shkruar se SHBA-ja ka mbështetur FSK-në në ngritjen e kapaciteteve.

“Pas tërmeteve shkatërruese në Turqi dhe Siri, ne vlerësojmë ekipet e kërkim-shpëtimit dhe mjekësore duke të FSK-së që u bashkuan me partnerët për të ndihmuar operacionet në rajon. SHBA-ja ka mbështetur FSK-në në ngritjen e kapaciteteve të saj të sigurisë, ndihmës mjekësore dhe humanitare”, ka shkruar Hovenier. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kryeministri i Kroacisë flet për situatën në veri, tregon se si e sheh qëndrimin e Kosovës në raport me Serbinë

Kryeministri i Kroacisë flet për situatën në veri, tregon se si e sheh qëndrimin e Kosovës në raport me Serbinë

Lajme
Osmani: S’kam plan të takohem me Vuçiqin, aleatët të na ndihmojnë në ndaljen e veprimeve destabilizuese të Serbisë

Osmani: S’kam plan të takohem me Vuçiqin, aleatët të na ndihmojnë në ndaljen e veprimeve destabilizuese të Serbisë

Lajme
Sveçla: Thirrjet për protestë në jug të Mitrovicës, të panevojshme dhe nuk i ndihmojnë Kosovës

Sveçla: Thirrjet për protestë në jug të Mitrovicës, të panevojshme dhe nuk i ndihmojnë Kosovës

Lajme
“The Guardian”: Britanikët të shqetësuar për ndëshkimet e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës

“The Guardian”: Britanikët të shqetësuar për ndëshkimet e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës

Lajme
Arrestohen tre serbë në Zveçan, bashkë me disa persona të tjerë ndalonin veturat në rrugë

Arrestohen tre serbë në Zveçan, bashkë me disa persona të tjerë ndalonin veturat në rrugë

Kronika e Zezë
Ish-ministri Rikalo dënohet me tri vjet burgim e ish-sekretari Halimi me 2 vjet e 6 muaj, të tjerët lirohen nga akuza

Ish-ministri Rikalo dënohet me tri vjet burgim e ish-sekretari Halimi me 2 vjet e 6 muaj, të tjerët lirohen nga akuza

Lajme
Kalo në kategori