Chelsea është e gatshme të rishikojë skuadrën e tyre që fitoi titullin, me një plan spastrimi prej nëntë futbollistëve.

Sipas The Telegraph, agjentët e Diego Costas janë vendosur për bisedimet me Chelsean me të ardhmen e sulmuesit ende të pavendosur.

Reklama
Conte ka buxhet 200 milionë eurosh për transferime, synon gjashtë futbollistë Conte ka buxhet 200 milionë eurosh për transferime, synon gjashtë futbollistë

Gjendja e Costa është më delikatja me të cilën ballafaqohet klubi këtë verë, por jo vetëm kaq pasi drejtuesit e Bluve kanë dyshime mbi të ardhmen e nëntë futbollistëve që ishin pjesë e ekipit të parë që fituan titullin e Ligës Premier.

John Terry dhe Asmir Begovic, të cilët do të bashkohen në Bournemouth, janë patjetër në rrugën e tyre, ndërsa pas tyre edhe shumë emra tjerë janë të pasigurt për të ardhmen e tij.

Reklama

Nemanja Matic, Cesc Fabregas, Michy Batshuayi, Kurt Zouma, Ruben Loftus Cheek, Kenedy, Ola Aina dhe Nathan Ake janë emrat tjerë që priten të largohet gjatë verës nga Blutë. /Telegrafi/

Reklama