Ditën e sotme (e enjte), Brazili e zhvillon ndeshjen e parë të fazës grupore në Kampionatin Botëror, ‘Katar 2022’.

Përballja zhvillohet në Lusail Stadium, ndërsa kundërshtar i Selecao është përfaqësuesja serbe.

Përzgjedhësi Tite ka bërë caktimin e taktikave dhe zgjedhjen e lojtarëve që do të luajnë nga fillimi.


Formacioni startues i Brazilit: Alisson; Danilo, Marquinhos, Thiago Silva, Alex Sandro; Paquetá, Casemiro; Raphinha, Neymar, Vinicius; Richarlison.


Këto përfaqësuese janë pjesë e Grupit H, në të cilin ndodhen edhe Zvicra dhe Kameruni.

Dy skuadrat tjera tashmë e kanë zhvillojnë sfidën e parë grupore, të cilën e fituan Helvetikët me golin e Breel Embolo, i cili u asistua nga Xherdan Shaqiri. /Telegrafi/