LAJMI I FUNDIT:

Formacioni më i mirë në Superligën e Kosovës për javën e 31-të

Formacioni më i mirë në Superligën e Kosovës për javën e 31-të

Superliga e Kosovës po futet drejt fundit, ku ndeshjet interesante nuk po mungojnë.

Java e 31-të solli përballje shumë të forta dhe rezultatet befasuese, ku Besa e rrëzoi nga pozita e parë Dritën që barazoi 1-1.

Ballkani mposhti Llapin me rezultat 1-0, ndërsa Prishtina triumfoi përballë Trepçës ‘89 me rezultat 3-1.

Arbëria mori fitore të madhe ndaj Feronikelit si mysafir 1-0, ndërsa Gjilani dhe Drenica luajtën baras 0-0.

Më poshtë formacioni më i mirë i javës së 31-të i zgjedhur nga paraqitja e lojtarëve.

Damir Ljuljanovic – portieri më i mirë i javës është ai i Ballkanit. Malazezi bëri disa pritje të mira në ndeshjen e tensionuar ndaj Llapit. Fal pritjeve të tij suharekasit morën tri pikë të arta për tu kthyer lider.

Zyrtare: Ballkani prezanton dy përforcimet e mëdha të janarit

Armend Thaqi – mbrojtësi i djathë i Ballkanit kishte paraqitje të mirë ndaj Llapit. Ai asistoi te goli i fitores që i solli tri pikë ekipit. Thaqi bëri edhe harkime, të bukura në zonë dhe depërtime, por që nuk u shfrytëzuan nga bashkëlojtarët.

Ky është urimi më i veçantë i një klubi kosovar për futbollistin e tyre

Diar Halili – mbrojtësi i ri i Besës, kishte paraqitje bravoroze ndaj Dritës. Pejanët morën një pikë në këtë ndeshje, ndërsa Halili ishte prej më të mirëve në fushë.

Eglantin Gjoni – shtatlarti i Drenicës ishte në element ndaj Gjilanit. Ai largoi shumë topa nga zona dhe fitoi disa duele. Drenica mori një pikë të madhe në Gjilan fal tij.

Drenica barazon me Arbërinë, mbetet e parafundit | FUTBOLLI.INFO

Franc Veliu – mbrojtësi i Gjilani ishte prej më të mirëve në fush ënë përballje me Drenicën që u mbyll pa gola. Si zakonisht ai bëri punën e tij në mbrojtje.

Besar Musolli – mesfushori ishte në element në ndeshje ndaj Drenicës. Ai ishte dominant në mesfushë, duke bërë shumë pasime të sakta.

Debutimi "emergjent" i Musollit te Gjilani, Mezani e vlerëson mesfushorin  një vlerë për Superligën

Endrit Krasniqi – kur Prishtinës po i nevojiten pikët, në skenë ka dal mesfushori që po shënon në çdo ndeshje. Ai shënoi dhe asistoi në  fitoren e skuadrës së tij ndaj Trepçës ’89 me rezultat 3-1.

Blend Baftiu – njëri prej lojtarëve më të mirë në Superligë, ka filluar ta gjejë formën në fazën vendimtare të kampionatit. Ai shënoi golin e vetëm në ndeshjen me Llapin, duke i dhënë skuadrës së tij tri pikë të mëdha.

Kreshnik Bahtiri – heroi i Arbërisë kundër Feronikelit. Ai shënoi golin e  vetëm që ia solli tri pikë të arta skuadrës së tij. Me këto tri pikë Arbëria mbetet fuqishëm në garë për mbijetesë.

Ardit Tahiri – enigma e pazgjidhur e mbrojtjes së Dritës. Sulmuesi i ri shënoi golin e Besës që i solli një pikë. Ai krijoi edhe raste të tjera, por në disa raste fati nuk ishte me të.

Leotrim Kryeziu – pa dyshim sulmuesi më i mirë i javës. I riu gjeti dy herë rrjetën në ndeshje me Trepçës ‘89 duke e ndihmuar Prishtinën drejt fitores. Ai kishte rast që të kompletonte het-trikun, por fati nuk ishte më të.

Trajner i javës – ky epitet shkon për Leotrim Krasniqin, i cili i ndali Dritën, duke barazuar 1-1. Skuadra e tij jo vetëm që shënoi, por kishte edhe raste të tjera, ku lehtë ka mundur ta fitojë edhe ndeshjen.

Formacioni i javës

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pësuan humbje turpëruese në shtëpi, lideri i tifozëve zbret në fushë dhe i jep një mësim të mirë futbollistëve të skuadrës gjermane

Pësuan humbje turpëruese në shtëpi, lideri i tifozëve zbret në fushë dhe i jep një mësim të mirë futbollistëve të skuadrës gjermane

Bundesliga
Allegri e turpëron talentin 18-vjeçar: E fut në ndeshje, ai shkakton penallti dhe trajneri italian e largon menjëherë nga fusha

Allegri e turpëron talentin 18-vjeçar: E fut në ndeshje, ai shkakton penallti dhe trajneri italian e largon menjëherë nga fusha

Serie A
Mësohen fjalët që Thomas Tuchel i tha lojtarëve në zhveshtore pas vendimit për tu larguar nga Bayerni

Mësohen fjalët që Thomas Tuchel i tha lojtarëve në zhveshtore pas vendimit për tu larguar nga Bayerni

Bundesliga
Messi gjuajti fortë nga gjuajtja e lirë, por ai ka goditur një foshnje që ishte prapa portës

Messi gjuajti fortë nga gjuajtja e lirë, por ai ka goditur një foshnje që ishte prapa portës

Ndërkombëtare
Ish-gjyqtari i La Ligas tregon se si duhej të kishte vepruar Gil Manzano në momentin që shkaktoi kaos

Ish-gjyqtari i La Ligas tregon se si duhej të kishte vepruar Gil Manzano në momentin që shkaktoi kaos

La Liga
Rodrygo në probleme serioze te Real Madridi

Rodrygo në probleme serioze te Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori