LAJMI I FUNDIT:

Formacioni më i mirë i ndeshjeve të para në fazën e grupeve të Botërorit

Formacioni më i mirë i ndeshjeve të para në fazën e grupeve të Botërorit
Foto: Getty Images

Tashmë kanë përfunduar ndeshje e para të fazës së grupeve në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’.

Reklama

Normalisht që befasitë nuk munguan dhe paraqitjet e mira nga përfaqësueset mesatare ndaj atyre të mëdha.

Por, këtë herë jemi ndalur të formacioni më i mirë i ndeshjeve të para i përpiluar nga BR Football:

Portier: Hannes Halldorsson (Islandë).

Mbrojtësit: Carlos Salcedo (Meksikë), Andreas Granqvist (Suedi), Diego Godin (Uruguai), Aleksandar Kolarov (Serbi).

Mesfushorët: Hector Herrera (Meksikë), Aaron Mooy (Australi), Yussuf  Poulsen (Danimarkë), Denis Cheryshev (Rusi), Aleksandr Golovin (Rusi).

Sulmues: Cristiano Ronaldo (Portugali).  /Telegrafi/