Ka përfunduar me sukses xhiro e parë e sezonit të ri 2017/18 i kampionatit anglez, Ligës Premier.

Xhiro e parë e sezonit të ri të Ligës Premier ka sjell shumë befasi, me skuadrat e mëdha si Chelsea dhe Liverpooli që kanë dështuar të fitojnë.

Unitedi e nis me shumë gola, Lukaku paralajmëron çfarë të pritet nga ai (Video) Unitedi e nis me shumë gola, Lukaku paralajmëron çfarë të pritet nga ai (Video)

Megjithatë, ekipet e Manchesterit, Unitedi e City, dhe Tottenham nuk i kanë lënë vend befasive duke fituar me lehtësi.

Janë pikërisht skuadrat nga qytetit i Manchesterit dhe Huddersfieldi ato që përfaqësohen me më shumë futbollistë në formacionin më të mirë të javës.

Në formacionin e javës ka edhe futbollistë të skuadrave tjera si, Tottenhami, Watford, Burnley dhe West Bromwich Albion. /Telegrafi/

Formacioni i javës: