Ka një grup lojtarësh në çdo Kupë të Botës që e vendosin veten në ‘treg’ me një sërë paraqitjesh të jashtëzakonshme – dhe turneu “Katar 2022” nuk është i ndryshëm, pasi shumë futbollistë shkëlqyen dhe pritet të transferohen në afatin e ardhshëm kalimtar ose më së largu në verë.

Kupa e Botës “Katar 2022” po vjen drejt fundit, pasi kanë mbetur vetëm edhe dy ndeshje deri në fund – ajo për vendin e tretë mes Kroacisë dhe Marokut të shtunën dhe finalja e madhe e së dielës mes Argjentinës dhe Francës.

Sikursë në çdo Kampionat Botëror, edhe në këtë edicion të sivjetmë në Katar, pati shumë futbollistë që befasuan me aftësitë e tyre dhe shkëlqyen duke dhuruar paraqitje mbresëlënëse.

Reklama

Por, kush janë futbollistët që shkëlqyen në “Katar 2022” dhe pritet të transferohen në afatin e ardhshëm kalimtar ose më së largu në afatin veror.

Reklama

Mediumi i njohur britanik The Mirror ka publikuar një formacion me futbollistët që shkëlqyen dhe pritet të bëjnë transferime të mëdha së shpejti, ndërsa Telegrafi ua sjell atë më poshtë grafikisht.

Portieri – Dominik Livakovic

Mbrojtës– Diogo Dalot

Mbrojtës – Josko Gvardiol

Mbrojtës – Jurrien Timber

Mesfushor – Sofyan Ambrabat

Mesfushor – Enzo Fernandez

Mesfushor – Jude Bellingham

Mesfushor anësor –Mohammed Kudus

Mesfushor anësor – Joao Felix

Sulmues – Coady Gakpo

Sulmues – Goncalo Ramos

/Telegrafi/