Në Kybunpark, Zvicra e pret Lituaninë për ndeshjen e dytë kualifikuese të Kampionatit Botëror, ‘Katar 2022’.

Helvetikët e nisën me fitore fazën kualifikuese (3-1 ndaj Bullgarisë), derisa Lituania pësoi në miqësore (4-0) nga Kosova.

Përzgjedhësit Vladimir Petkovic dhe Valdas Urbonas i kanë gati taktikat për këtë takim.

Formacioni startues i Zvicrës: Sommer; Elvedi, Akanji, Rodriguez; Vargas, Feuler, Xhaka, Widmer; Shaqiri; Seferovic, Embolo.

Formacioni startues i Lituanisë: Svedkauskas; Vaitkunas, Beneta, Gaspuitis, Mikoliunas; Simkus; Lasickas, Slivka, Dapkus, Novikovas; Cernych.

/Telegrafi/

(Foto: uefa.com)