Tunizia dhe Australia takohen në kuadër të rrethit të dytë në Grupin D të Kampionatit Botëror.

Reklama

Ndeshja që fillon në ora 11:00, do të luhet në stadiumin  “Al Janoub Stadium”.

Në ndeshjen e parë, tunizianët barazuan pa gola me Danimarkën dhe do të synojnë fitore në këtë takim.


Standings provided by Sofascore

Në anën tjetër, australianët u mposhtën nga kampioni në Fuqi, Franca, ndërsa vetëm fitorja mund t’i shpëtoj ata sot nga eliminimi.

Formacionet zyrtare:

Tunizia: Dahmen; Drager, Talbi, Meriah, Bronn, Abdi; Skhiri, Laïdouni, Sliti; Msakni, Jebali.

Australia: Ryan; Behich, Karacic, Rowles, McGree; Mooy, Souttar, Irvine; Goodwin, Duke, Leckie. /Telegrafi/