Ndeshja Ligës së Kombeve, në grupin e dytë ka vendosur përball dy gjigantët evropianë, Spanjën dhe Portugalinë.

Të dy ekipet janë favorite në këtë grup, pasi aty janë edhe Zvicra dhe Republika Çeke.

Si Spanja ashtu edhe Portugalia kërkojnë fitoren e parë në kuadër të Ligës së Kombeve.

Më poshtë i gjeni formacionet zyrtare për ndeshjen e cila zhvillohet në orën 20:45.


Spanja: Sanchez, Raya, Martinez, Llorente, Koke, Asensio, Fati, De Tomas, Rodri, Alonso, Carvajal. Olmo.

Portugalia: Patricio, Silva, Dalot, Cramo. Joao, Ronaldo, William, Guedes, Neves, Mendes, Horta, Nunes.


/Telegrafi/