Në stadiumin ‘Diego Armando Maradona’ zhvillohet ndeshja e xhiros së 31-të në Serie A, ndërmjet Napolit dhe Interit.

Partenopei renditen në vend të pestë në tabelë dhe me fitore eventuale do ta barazojnë Juventusin që ndodhet një pozitë më lartë.

Nerazzurrët janë liderë të pakontestueshëm me tetë pikë më shumë se përcjellësi i parë, Milan.

Trajnerët Gennaro Gattuso dhe Antonio Conte i kanë gati taktikat e tyre për fillimin dhe rrjedhën e këtij takimi.

Formacioni startues i Napolit: Meret; Di Lorenzo, Koulibaly, Manolas, Mario Rui; Fabian Ruiz, Demme; Politano, Zielinski, L Insigne; Osimhen.

Formacioni startues i Interit: Handanovic; Skriniar, De Vrij, A Bastoni; Hakimi, Barella, Brozovic, Eriksen, Darmian; Lukaku, Lautaro Martinez.

/Telegrafi/