Në BayArena zhvillohet derbi i javës së 25-të në Bundesliga, ndërmjet Bayer Leverkusen dhe Bayern Munich.

Bavarezët ndodhen aktualisht në vend të dytë në renditjen tabelare me tri pikë prapa Borussia Dortmundit që e ka zhvilluar ndeshjen e kësaj jave.

Leverkuseni është në vend të nëntë (me 34 pikë) dhe synon të përfshihet në zonën evropiane.

Trajnerët Xabi Alonso dhe Julian Nagelsmann i kanë zgjedhur formacionet që do ta nisin takimin nga fillimi.


Formacioni startues i Bayer Leverkusen: Hradecky; Frimpong, Kossounou, Tapsoba, Hincapie; Demirbay, Andrich, Palacios; Diaby, Adli, Wirtz.

Formacioni startues i Bayern Munich: Sommer; Pavard, Upamecano, De Ligt; Cancelo, Goretzka, Kimmich, Sane, Davies; Müller, Sado Mane.


/Telegrafi/