LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare, Drita –Ballkani: Përballja që mund të vendos shumëçka zhvillohet në Gjilan

Formacionet zyrtare, Drita –Ballkani: Përballja që mund të vendos shumëçka zhvillohet në Gjilan

Drita pret Ballkanin në Gjilan në kuadër të javës së 20-të të Superligës së Kosovës.

Gjilanasit janë në vendin e tretë në renditje me 37 pikë, ndërsa Ballkani është lider me 44 pikë.


Në dy ndeshjet e mëparshme të stinorit vjeshtor, të dy skuadrat kanë nga një fitore.

Zekirija Ramadani do të luajë sot me emra si…

Në anën tjetër, Ilir Daja do të luajë Nazmi Gripshi, Walid Hamidi, Meriton Korenica dhe Almir Kryeziu.


Drita: Maloku, B. Krasniqi,  Bejtullai, Mesa, Ovouka, Broja, Dabiqaj, Baftiu, Selmani, Ajzeraj, Bl. Krasniqi.

Ballkani: Ljuljanovic, Kuc, Thaqi, Jashanica, Halili, Dellova, Trashi, Korenica, Hamidi, Gripshi, Kryeziu.


/Telegrafi/