Brest dhe Paris Saint-Germain i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen në kuadër të javës së 13-të në Ligue 1.

Ndeshja që fillon n ora 17:30 do të zhvillohet në stadiumin ‘Stade Francis-Le Ble’, derisa parisienët janë favorit në letër.

Në këtë takim, vendasit nuk do të mund të llogarisin në shërbimet e Paul Lasne, që është i lënduar.

Në anën tjetër, Ander Herrera, Kylian Mbappe, Mbe Soh, Thomas Meunier dhe Neymar do të mungojnë te PSG-ja, që janë po ashtu të lënduar.

Formacioni startues i Brest: Larsonneur; Faussurier, Castelletto, Bain, Perraud; Diallo, Belkebla; Court, Autret, Cardona; Charbonnier.

Formacioni startues i PSG-së: K. Navas – Dagba, T. Silva (c), Diallo, Kurzawa – Draxler, Gana, Verratti – Sarabia, Di Maria – Cavani. /Telegrafi/