LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare, Bayern Munich – Borussia M’gladbach: Derbi i skuadrave pa humbje

Formacionet zyrtare, Bayern Munich – Borussia M’gladbach: Derbi i skuadrave pa humbje

Bayern Munich pret Borussia Monchengladbachun në kuadër të javës së katërt në Bundesligë.

Bavarezët e kanë nisur shumë mirë, duke marr tri fitore në tri ndeshje dhe me një fitore në përballjen ndaj Borussia M’gladbach do të ktheheshin lider.

Në anën tjetër edhe mysafirët e kanë nisur mirë kampionatin pasi kanë 7 pikë nga tri ndeshje.

Bayer Munich starton me emra si Leroy Sane, Thomas Müller dhe Sadio Mane në sulm

Në anën tjetër mysafirët do t’i besojnë në sulm Hofmann, Thuram dhe Plea.


BAYERN Munich: Neuer; Pavard, Upamecano, Lucas Hernández, Davies; Coman, Kimmich, Sabitzer, Sané; Müller, Sadio Mané.

Borussia Moenchegladbach: Sommer; Scally, Itakura, Elvedi, Netz; Kramer, Neuhaus, Koné; Hofmann, Thuram, Pléa.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shuma e parave, ora dhe vendi i duelit: Joshua - Franklin, gjithçka gati për meçin spektakolar

Shuma e parave, ora dhe vendi i duelit: Joshua - Franklin, gjithçka gati për meçin spektakolar

Boks
Zlatan Ibrahimovic i ka urryer katër lojtarë gjatë karrierës së tij, njëri prej tyre ishte te PSG

Zlatan Ibrahimovic i ka urryer katër lojtarë gjatë karrierës së tij, njëri prej tyre ishte te PSG

Ligue 1
Salah 'bombardon' portën e Man Cityt

Salah 'bombardon' portën e Man Cityt

Premier League
Anthony Joshua arrin peshë rekorde para duelit me Jermaine Franklin

Anthony Joshua arrin peshë rekorde para duelit me Jermaine Franklin

Boks
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Çmenduria e PSG-së për kontratën e Messit - një çek mbi tavolinë

Çmenduria e PSG-së për kontratën e Messit - një çek mbi tavolinë

Ligue 1
Kalo në kategori