Barcelona është nikoqire e Huescas në Camp Nou, në ndeshjen e xhiros së 27-të në La Liga.

Reklama

Katalunasit pozicionohen në vend të tretë në tabelë me 56 pikë, shtatë më pak se lideri Atletico Madrid.

Huesca është skuadra e fundit në renditjen tabelare me 20 pikë të arkëtuara, megjithatë dalja nga zona e rrezikut është vetëm katër pikë larg.

Trajnerët Ronald Koeman dhe Pacheta i kanë përgatitur skuadrat, të cilat do të nisin nga minuta e parë.

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen, Dest, Sergio, Griezmann, Messi, Dembele, Lenglet, Pedri, Jordi Alba, De Jong, Mingueza.

Formacioni startues i Huescas: Alvaro Fdez, Pulido, Siovas, Nsua, Maffeo, Ferreiro, Doumbia, Mikel Rico, Javi Galan, Escriche, Rafa Mir.

/Telegrafi/