Atletico Madrid pret Rayo Vallecanon në kuadër të javës së dhjetë në La Liga.

Reklama

Los Colchoneros vijnë të përforcuar pas fitores ndaj Athletic Bilbaos në “San Mames” dhe dy fitoreve tjera në kampionat me Sevillan dhe Gironan

Ndërkohë Rayo Vallecano endet rehat në mes të tabelës, pasi janë të dhjetit, pavarësisht se ka dy ndeshje radhazi pa fituar. Mysafirët vijnë nga barazimi me Getafen dhe humbja me Almerian.

Diego Simeone ka vendosur të luajë në sulm me emra si Thomas Lemar, Alvaro Morata dhe Antoine Griezmann.

Në anën tjetër në sulmin e Vallecanos luan Radamel Falcao, ndërsa në formacion është edhe Ivan Balliu.


Reklama

Atletico Madrid: Grbic; Molina, Savic, Giménez, Reinildo; De Paul, Witsel, Kondogbia, Lemar; Morata,  Griezmann.

Rayo Vallecano: Dimitrievski, Fran Garcia, Catena, Isi, Falcao, Mumin, Alvaro, Balliu, Pathe Ciss, Jose Pozo, Oscar.

Reklama


/Telegrafi/