LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare, Angli U21- Kosovë U21: Nees me ndryshime në rreshtim

Formacionet zyrtare, Angli U21- Kosovë U21: Nees me ndryshime në rreshtim

“Dardanët” e rinj sonte përballen me Anglinë U21 në kuadër të kampanjës eliminatore për “Euro 2023” për 21-vjeçarët.

Kosova deri më tani ka zhvilluar një ndeshje, duke fituar nga Androrra 2-0.


Përzgjedhësi Michael Nees, për këtë ndeshje ka vendosur të luajë me formacionin 3-5-2.

Në këtë ndeshje në sulm do të luajnë Valmir Veliu dhe Mark Marleku.


Formacionet zyrtare

Anglia U21: Bursik; Aarons, Guehi, Harëood-Bellis, Thomas; Skipp, Garner, Gallagher; Palmer, Breëster, Madueke.

Kosova U21: Besson; Kurtulus, Zumberi, Hoti; Krasniqi, Pajaziti, Lushtaku, Hoti, Hoxha; Marleku, Veliu.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

La Liga
Skena të shëmtuara pas finales Trepça-Ylli: Përleshje në palestrën

Skena të shëmtuara pas finales Trepça-Ylli: Përleshje në palestrën "Minatori" - theren dy persona

Sport
Man City e sheh ish-lojtarin e tyre si zëvendësuesin perfekt të Guardiolas

Man City e sheh ish-lojtarin e tyre si zëvendësuesin perfekt të Guardiolas

Premier League
Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

La Liga
Si mund të luajë Bayernin nën urdhrat e Kompanys dhe me katër transferime

Si mund të luajë Bayernin nën urdhrat e Kompanys dhe me katër transferime

Bundesliga
Tifozët pretendojnë se ‘futbolli ka vdekur’ pasi dolën detaje të reja të Ligës së Kampionëve

Tifozët pretendojnë se ‘futbolli ka vdekur’ pasi dolën detaje të reja të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori