LAJMI I FUNDIT:

Formacionet startuese: Roma luan ndaj Sassuolos në javën e fundit

Formacionet startuese: Roma luan ndaj Sassuolos në javën e fundit

Roma është mysafir i Sassuolos në ndeshjen e fundit sezonale të Serie A që zhvillohet në Mapei Stadium.

Reklama

Giallorossët hynë në këtë sfidë të qetë, pasi e kanë siguruar pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm.

Trajneri i Sassuolos, Giuseppe Iachini (Foto: Getty Images)

Sassuolo e ka siguruar mbijetesën dhe po ashtu nuk ka ndonjë objektiv në këtë ndeshje të fundit sezonale.

Nga 37 ndeshje të zhvilluara, Roma ka arritur 22 fitore, tetë barazime dhe shtatë humbje dhe numëron 74 pikë.

Trajneri i Romës, Eusebio Di Francesco (Foto: Getty Images)

Trajnerët Giuseppe Iachini dhe Eusebio Di Francesco i kanë përgatitur taktikat e tyre për këtë takim që mbyll sezonet e të dyja skuadrave në kampionatin italian.

Formacioni startues i Sassuolos: Pegolo; Lemos, Acerbi, Peluso; Adjapong, Missiroli, Manganelli, Duncan, Rogerio; Berardi, Politano.

Formacioni startues i Romës: Skorupski; Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov; Lo.Pellegrini, Gonalons, Strootman; Schick, Dzeko, Perotti.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Lavdim Pireva
“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

Ligat tjera
Kalo në kategori